English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Beni de Bedenimi de Seviyorum – Ebeveyn Çocuk Kitap Seti
Beni de Bedenimi de Seviyorum – Ebeveyn Çocuk Kitap SetiBeni de Bedenimi de Seviyorum – Ebeveyn Çocuk Kitap Seti
Beni de Bedenimi de Seviyorum – Ebeveyn Çocuk Kitap Seti
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Tükendi!

“Beni de Bedenimi de Seviyorum” çocuklar ve ebeveynler için hazırlanmış kapsamlı cinsellik eğitim serisinin ilk kitabıdır. Çocuklar kendi anlayabilecekleri dilde ve rengârenk karakterlerin dünyasında beden ve özel bölgeler hakkında bilgilenirken, ebeveynler ve profesyoneller de yetişkin versiyonunu aynı şekilde çocuklarla beden, özel bölgeler ve kapsamlı cinsellik eğitimi hakkında konuşmak için bir rehber olarak kullanabilir. 

Çocuk Kitabı
Olumlu beden algısı yaratmak ve kapsamlı cinsellik eğitiminin temel taşı olan anatomik olarak doğru isimleri kullanmak üzerine birinci şahıstan yazılmış bir şiir ile, her bir sayfası suluboya ile hazırlanmış Beni de Bedenimi de Seviyorum kitabı, çocuklara akılda kalıcı bir dil ve rengarenk karakterlerle bedenlerinin çok güzel olduğunun mesajını verirken, aynı zamanda bedenlerini ve özel bölgelerini normalleştirmeyi hedefliyor. Bedenlerinin güzel ve kendilerine özgü olduğunu, farklı bedenlerin varlığını ve bedenlerinin doğru isimlerini çekinmeden telaffuz etmeyi öğreniyorlar. 

Ebeveyn Kitabı
Kapsamlı cinsellik bilgisine sahip olan çocuklar ve yetişkinler; beden, ilişkiler, iletişim metotları ve cinsel davranışlar konusunda daha sağlıklı karar alırlar. Çocuklara verilen tepkiler, sorulan sorulara yanıtlar ve edilen sohbetlerin hepsi birer cinsellik eğitimi anı olabilir. Cinsellik eğitimi çocuklara anlatılan bir şeyden çok, onlarla hakkında konuşulan bir şey olduğunda çok daha sağlıklı sonuçlar verir ve araba kullanırken, çamaşır yıkarken, hafta sonu çocuklarla yürüyüş yaparken, evde televizyon izlerken ya da diş fırçalarken bile verilebilir. Ebeveyn kitabı bu bilgileri ebeveynlere kolayca anlaşılacak bir dille aktarırken;
-Çocuklarla kim, nasıl, ve ne zaman konuşmalıdır?
-Anatomi bilgisi ve doğru isimlerin kullanımı neden önemlidir?
-Çocukların bedenleri ile ilgili sordukları sorulara nasıl cevap verilir?
-Özel bölgeler neden özeldir?
-Çocuklarda cinsel kimlik ve cinsiyet rolleri nasıl ele alınır? gibi, sıkça sorulan sorulara da cevaplar sunar. 

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 84 sf.
ISBN 9786059296007
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 24 X 22 cm.
Basım Yılı 2016
Resimleyen Reysi Rodikli
Türü Resimli Çocuk Kitapları
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :