English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Galatalı Küçük Bir Kızın Öyküsü
Galatalı Küçük Bir Kızın ÖyküsüGalatalı Küçük Bir Kızın Öyküsü
Galatalı Küçük Bir Kızın Öyküsü
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
225,00   (Kdv Dahil)

…Neredeyse 80 yıllık bir hatırat, “Galatalı Küçük Bir Kız’ın Öyküsü”. Bu satırları kaleme alırken çocukluk, gençlik, olgunluk yaşantım bir film şeridi gibi tekrar gözlerimin önünden geçti. Yıllar boyu hafızama kazınmış anılarımı kelimelere dökmek, benim için büyük mutluluk oldu. 80 yıl içinde yaşadıklarımı, gördüklerimi, duyduklarımı, hissettiklerimi, acısıyla tatlısıyla paylaşmaya çalıştım. Unutulmaya yüz tutmuş geleneklerimizi, örf ve âdetlerimizi hatırlayarak korumayı, gelecek nesillere aktarmayı önemli buldum. Önce Çorlu, Tekirdağ ve Galata’nın geleneksel Yahudi yaşantılarından bahsettim; daha sonra olgunluk, evlilik, annelik ve sonrası hatıralarımla da 20. yüzyılın ikinci yarısından mütevazı bir ailenin yaşantısından kesitler sundum. Son bölümde Judeo-Espanyol üzerinde yaptığım çalışmaları aktarmamın özel bir nedeni var. Gençlere geleneksel lisanımızı yaşatmaları için neler yapılabileceği mesajını iletmek istedim…

İşte bunları içeriyor “Galatalı Küçük Bir Kız’ın Öyküsü”. 

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 120 sf.
ISBN 9786059022774
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 13,5 X 21 cm
Basım Yılı Temmuz 2016
Türü Anı - Biyografi
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Linda Bromi 5 Ekim 2016 - 17:05 tarihinde yazdı:

büyük bir hevesle alıp okudugum, ve hevesim kadar hayal kırıklıgına ugratmıs bir kitaptır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :