English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Nazilerin Arka Kapısı - Amerika´nın Hitler´in Adamları İçin Güvenli Bir Sığınak Haline Gelmesinin Öyküsü
Nazilerin Arka Kapısı - Amerika´nın Hitler´in Adamları İçin Güvenli Bir Sığınak Haline Gelmesinin ÖyküsüNazilerin Arka Kapısı - Amerika´nın Hitler´in Adamları İçin Güvenli Bir Sığınak Haline Gelmesinin Öyküsü
Nazilerin Arka Kapısı - Amerika´nın Hitler´in Adamları İçin Güvenli Bir Sığınak Haline Gelmesinin Öyküsü
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
350,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
315,00   (Kdv Dahil)

Yıllardır kulaktan kulağa Nazilerin savaştan sonra CIA tarafından kullanılmak üzere ABD'ye taşınmasının öyküleri anlatılıp duruyordu. Şimdi bu kitap ilk defa Nazilerin ABD'ye nasıl yerleştiklerini ve nasıl korunduklarını gözler önüne seriyor.
Amerikan yönetiminin on yıllar boyunca devam eden savaş suçluları avı hakkında düzenlenen gizli bir dâhili araştırma, 2010 yılında sona erdiğinde II. Dünya Savaşı sonrasında Amerika Birleşik Devletleri'nin Naziler için güvenli bir liman, bir sığınak halini aldığı yönünde karar verdi. Adalet Bakanlığı soruşturmasının final cümlelerinden biri bunu açıkça ifade etmektedir. "Büyük bir gururla dünyada zulme uğrayan tüm ruhlar için bir sığınak olduğunu iddia eden Amerika'nın küçük ölçekte de olsa bu zulmü yapanlara da sığınacak bir liman hizmeti verdiği ortaya çıkmıştır."
Savaşın sona erişinden altmış-beş yıl sonra da olsa Birleşik Devletler ilk kez bu denli bağlayıcı bir itirafta bulunuyordu.
Auschwitz'de görev yapmış muhafız gerekse onun konumundaki binlerce Nazi için Amerika ne yazık ki tam olarak böyle hizmet vermiştir. Amerika toprakları maalesef Hitler'in adamları için güvenli bir sığınak olmuş, düşüncesi dahi dehşete düşüren savaş suçları kolaylıkla gizlenmiş ve son derece hızla unutulmuştur. Johann Breyer Almanya'ya iade edileceği gün sıradan bir Philadelphia hastanesinde son nefesini vermiştir. Breyer yeni vatanında altmış iki uzun yıl özgür bir yaşam sürmeyi başarmıştır. Philadelphia'da yaşayan Holokost mağduru bir çiftin yetişkin kızı bu durumu çok güzel özetlemiştir: "Herkesin gözü önünde saklanmayı başardı ve yaptığı her şey yanına kar kaldı. Uzun bir hayat yaşadı üstelik..."

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 506 sf.
ISBN 9786054979691
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 14 X 19 cm.
Basım Yılı Kasım 2016
Çeviren B. Murat Eyrik
Türü Holokost
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :