English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
İstanbul’da Ölüm - Struma’nın Gizli Hikâyesi ve II. Dünya Savaşı’nda Denizde Yaşanan Soykırım
İstanbul’da Ölüm - Struma’nın Gizli Hikâyesi ve II. Dünya Savaşı’nda Denizde Yaşanan Soykırımİstanbul’da Ölüm - Struma’nın Gizli Hikâyesi ve II. Dünya Savaşı’nda Denizde Yaşanan Soykırım
İstanbul’da Ölüm - Struma’nın Gizli Hikâyesi ve II. Dünya Savaşı’nda Denizde Yaşanan Soykırım
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
60,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
54,00   (Kdv Dahil)

24 Şubat 1942…
Adına “politika” denen insan icadı canavarın pençesinde can veren 781 kişi.

Filistin’de yepyeni bir hayata başlamanın hayaliyle Nazi zulmünden kaçan bir gemi dolusu insan, tarihte eşi benzeri olmayan bir insanlık dramının zoraki kahramanı olursa…
Ülkeler, politikaları, insanlık ve insana ait değerlerin çatıştığı bu kitabı okurken aslolan insanlık mı, yoksa ülkelerin çıkarı mı diye düşünmekten kendinizi alamayacaksınız.

“Yazarlar, ortaya olayı güçlendiren ilk ağızdan kanıtlar koysalar da, Soykırım’da yaşanan korkunç olayları anlatıp, “diplomatik umursamazlık” hikâyelerine çok fazla yer vererek, kendilerini Struma’dan sıyırmaya çalışan devletler arasındaki müzakere trafiğini göstermeye fazla kaptırmışlardır. Yine de bu kitap, 2. Dünya Savaşı tarihine dair titiz, güvenilir bir kaynak olmaya devam etmektedir.” 
-Publisher’s Weekly-

“…bu kitap, yaklaşık 800 Yahudi mültecinin ölümüne neden olan politik oyunları inceliyor. Aralık ayı ortalarında İstanbul Boğazı’na giren Struma, denizde yaşanan en büyük sivil kaybına neden olan süreci başlatıyor…” 
-Chicago Tribune-

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 400 sf.
ISBN 9786056585661
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 13,5 X 21 cm
Basım Yılı 2016
Çeviren Ruhiye Erulaş
Türü Roman - Holokost
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :