English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Öteki Einstein
Öteki EinsteinÖteki Einstein
Öteki Einstein
Yazar :
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
300,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
270,00   (Kdv Dahil)

Mileva Mitza Marić, üç çocuk sahibi fedakâr bir anneden çok daha fazlasıydı. O, aynı zamanda çevresindekileri zekâsına hayran bıraktıran bir fizikçiydi. Zürih’in en seçkin okuluna girmeye hak kazanmış, sayılı kadınlardandı ve sınıf arkadaşı Albert Einstein’la orada tanışmıştı. Ona sonsuz bir aşkla bağlı olmasına rağmen Albert’in gittikçe artan ünü, Mileva’yı gölgede bırakabilirdi. 


Geçtiğimiz yüzyılı derinden sarsan ‘Genel Görelilik Kuramı’, Einstein dehâsının bir ürünü müydü, yoksa yalnızca ona mı mal edilmişti? Einstein’a ilham veren ve onun çalışmalarını üstün matematik yeteneğiyle destekleyen kişinin Mileva olduğu, ancak Albert tarafından gölgede bırakıldığı, hâlâ bir merak ve araştırma konusu. 
 
Öteki Einstein, sürükleyici anlatımıyla çeşitli ihtimallere yer veriyor ve tarihin tozlu raflarında unutulmuş bu dehanın hayatına ışık tutuyor. 
 


“Muhteşem! Einstein’in gölgesinde kaybolan ilk karısının hikâyesi.”
-Sue Monk Kidd-
NEW YORK TIMES Çoksatar Yazarı    

“Birçoğunuz Benedict’in feminist görüşlerinin tadını çıkaracak ve neredeyse tarihin içinde kaybolmuş bir kadının yaşamından etkilenecek.” 
-Romantic Times Book Rewiev
 
Güçlü,
Etkili,
Merak Uyandıran,
Değerli bir tarihi portre
-PUBLISHERS  WEEKLY

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :