English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Yahudilikte Kavram ve Değerler
Yahudilikte Kavram ve DeğerlerYahudilikte Kavram ve DeğerlerYahudilikte Kavram ve DeğerlerYahudilikte Kavram ve DeğerlerYahudilikte Kavram ve DeğerlerYahudilikte Kavram ve DeğerlerYahudilikte Kavram ve DeğerlerYahudilikte Kavram ve DeğerlerYahudilikte Kavram ve DeğerlerYahudilikte Kavram ve DeğerlerYahudilikte Kavram ve DeğerlerYahudilikte Kavram ve DeğerlerYahudilikte Kavram ve DeğerlerYahudilikte Kavram ve Değerler
Yahudilikte Kavram ve Değerler
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
400,00 TL Kdv Dahil
%20 İndirimli! :
320,00   (Kdv Dahil)

Yahudilikte Kavram ve Değerler” dinî bir yayın olmaktan ziyade, ilk Tek Tanrılı Göksel Din olan Yahudilik ve bu dinin mensupları olan Yahudiler hakkında dinsel kaynaklı verilerden hareketle güvenilir tarihsel / toplumsal bilgiler sunan çağdaş bir incelemeler toplamıdır. Konular, üç ana başlık altında toplanmakta ve yalın bir dille okura sunulmaktadır: Dinsel Bayramlar; Dinsel Kavramlar; Dinsel Gereçler

Yahudilikte Kavram ve Değerler” dokuz kişilik bir grubun yaklaşık iki yıl süren özverili çalışmaları neticesinde, Şalom Gazetesi’nde bölümler halinde yayınlanmıştır. Kitabın 1996 yılında birinci baskısı gerçekleştikten sonra, gördüğü yoğun ilgi üzerine araştırmacı yazar Yusuf Altıntaş’ın çalışmasıyla ikinci baskıya hazırlanmıştır. Bu sürümü üçüncü baskıdır.

Yahudi din kültürüne ilişkin doğru ve doyurucu bilgiler verebilecek kaynak sayısının pek fazla olmadığı Türkçemizde, “Yahudilikte Kavram ve Değerler”in bu alanda önemli bir boşluğu dolduracağı ve yalnız Yahudi dini mensuplarına değil konuya ilgi duyan herkes için güvenilir bir başvuru kaynağı olacağı inancını taşımaktayız.

İçindekiler
DİNSEL BAYRAMLAR
Pesah
OmerŞavuot
Teşa-Beav
Roş Aşana
Yom Kipur
Sukot
Hanuka
Tu Bişvat
Purim
DİNSEL KAVRAMLAR
Alaha
Bar-Mitzva / Bat-Mitzva
Brit-Mila
Emunot
Evlilik
Kaşerut ve Yahudi Sofrası
Keriyat Şema
Kohanim
Ölüm
On Emir
Pidyon
Şabat
Tsedaka
Yahudi Tavimi
DİNSEL GEREÇLER
Bet Ha-Mikdaş
Ketuba
Magen David
Menora
Mezuza
Mikve
Sefer Tora
Sinagog
Şofar
Tallit
Tefilli
Yahudi Kitapları

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :