English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Tevrat’tan Damlalar
Tevrat’tan DamlalarTevrat’tan Damlalar
Tevrat’tan Damlalar
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
45,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
40,50   (Kdv Dahil)

Yakup Almelek, bu eserinde tüm yazılarını Tevrat’ı kaynak alarak oluşturuyor. Sıcacık, heyecan verici, yalın, merak uyandırıcı ve ilahi kavramlar üzerinde sadelikle düşünmemizi sağlayarak yepyeni sorulara ve cevaplara gerçek kalıplar aralıyor; Tevrat kutsalından esinlenerek çağdaş hikâye anlatımına dair yepyeni bir deneyim sunuyor. 

 

Tevrat, Tora veya Pentateuk (Arapça: توراة Tawrat, İbranice: תורה Torah, Yunanca: Πεντάτευχος Pentatevhos), Tanah ve Eski Ahit’in ilk beş kitabına verilen isim. Musa’nın Beş Kitabı olarak da bilinir. Orijinal olarak İbranice yazılmıştır. Tanrı tarafından Musa’ya vahyedildiğine inanılır. Tevrat sözcüğü bazen Tanah’ın tamamı için de kullanılır.

Musa’nın 5 Kitabı:

Tekvin veya Yaratılış:

Dünyanın ve insanın yaratılışını, Cennetten kovuluşu, Nuh Tufanını, İbrani halkının ataları olan İbrahim, İshak, Yakup ve Yusuf’u anlatır.

Çıkış veya Mısır’dan Çıkış:

Yahudi halkının Musa önderliğinde Mısır’dan çıkışını ve 40 yıl boyunca Sina Çölünde dolaşmasını, On Emrin indirilişini, temel yasaların kabulünü anlatır.

Levililer:

Harun’un oğullarının kâhin atanmasını ve eski İsrail’in tapınma düzenini anlatır.

Sayılar veya Çölde Sayım:

İsrail halkının Sina Dağından göçüp Kenan ülkesinin doğu sınırına varıncaya kadar başından geçenleri anlatır. Ayrıca Kenan sınırında Tanrı’nın Musa aracılığıyla verdiği yasaları içerir.

Tesniye veya Yasa’nın Tekrarı:

Musa’nın ölümünden önce Moav Çölünde halkına verdiği öğütleri içerir.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 144 sf.
ISBN 9786052305256
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 13,5 X 21 cm.
Basım Yılı 2018
Türü Din
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :