English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Endülüs’ten Osmanlı’ya Paraya Yön Veren Yahudi Bankerler
Endülüs’ten Osmanlı’ya Paraya Yön Veren Yahudi Bankerler
Endülüs’ten Osmanlı’ya Paraya Yön Veren Yahudi Bankerler
Yazar :
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
340,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
306,00   (Kdv Dahil)

Aaron Nommaz, yeni kitabı Endülüs’ten Osmanlı’ya Paraya Yön Veren Yahudi Bankerler ile bu kez tarih derslerinde anlatılmayan yönleriyle 16. yüzyılda Avrupa ile Osmanlı arasındaki ilişkiye yön veren bankerleri gerçek hikâyeleriyle okurlarla buluşturuyor.

 

Arka Kapak Yazısı:

“Hususi birtakım şartlar Avrupa Yahudiliği ve Osmanlıları, Haçlı Hıristiyan Avrupa karşısında bir nevi dayanışma ve işbirliğine sevk etti. Asırlardır birlikte var olmak suretiyle iç içe geçmiş ortak tecrübeler ve olumlu hatıralar Türkler ve Yahudileri dostlukla birleştiren bir aile yapmıştır.”

Halil İnalcık

 

“Elinizdeki kitap sizi 16. yüzyılın ihmal edilmiş önemli olayları ve dramları ile buluşturuyor.”

Andrée Aelion Brooks

Yazar-Gazeteci-Eğitimci

 

• Bankerlik 16. yüzyılda nasıl bir şeydi?

• Osmanlı bankerlerden nasıl etkilendi?

• Neden Kanuni ve II. Selim Joseph Nasi’ye müteferrik, Andros Lordu, Tiberias Lordu ve Nakşa Dükü gibi çok önemli unvanlar verdi ve Fransız Kralı’ndan alacaklarını takip etti?

• Dona Gracia ve Joseph Nasi hakkında neden resmi tarihte hiç bahis yok?

• Sokollu Mehmed Paşa ile Joseph Nasi’nin görüş ayrılıkları ve sonuçta her seferinde, Astrahan ve Kıbrıs’ın alınması dâhil Nasi’nin düşüncelerinin tercihi...

• Savaşların sadece harp meydanlarında değil, mali darboğazlar üzerinden yürütüldüğünün tasviri...

• Osmanlı kroniklerinin atladığı bankerlerin Osmanlı sarayında çok az bilinen faaliyetleri.

 

Papa’dan Şarlken’e, I. François’dan Portekiz ve İspanya krallarına, Macar Kraliçesi’nden Medicilere... Neredeyse 16. yüzyıl Avrupa’sının tüm güç odaklarının Osmanlı ile ilişkileri ve Yahudi istihbarat işbirliğinin okullarda anlatılmayan muhteşem ve gerçek hikâyesi.

 

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :