English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Modernleşme Sürecinde İstanbul Yahudileri - Bir Alan Araştırması
Modernleşme Sürecinde İstanbul Yahudileri - Bir Alan AraştırmasıModernleşme Sürecinde İstanbul Yahudileri - Bir Alan Araştırması
Modernleşme Sürecinde İstanbul Yahudileri - Bir Alan Araştırması
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
160,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
144,00   (Kdv Dahil)

Asırlardan beri bu topraklar üzerinde Yahudilerle birlikte yaşıyoruz. Anadolu, onların diaspora tecrübesinin tartışmasız en huzurlu durağı. Bu coğrafya üzerinde onlar, ABD, Avrupa ve dünyanın diğer ülkelerindeki dindaşlarından çok farklı bir hayat tecrübesine sahip oldular. Yüzyıllar boyunca huzur, güven ve emniyet içinde yaşadılar. Gerçek anlamda kültürel çoğulculuğun ne demek olduğunu bu topraklarda öğrendiler.

XVIII. yüzyılın son çeyreğinde Sanayi Devrimi ile birlikte başlayan süreç, birçok gelişmeyi peşinden sürükleyerek zaman içinde bütün dünyada modernleşme olgusunun ortaya çıkışına zemin hazırladı. Modernleşme hayatın bir gerçeği hâline geldi. Tabiatıyla Türk toplumu da bu sürece dâhil oldu ve bir takım değişimler geçirerek geleneksel kalıplardan koptu. Bununla birlikte dinî tutum ve davranışlar da yeniden şekillendi. Neticede bu durum, sadece Müslüman kitleyi etkilemedi, azınlık grupları da bundan etkilendi.

Bir akademik gayretin ürünü olan bu çalışmanın amacı, bir azınlık cemaati olan İstanbul Yahudilerinin modernleşme sürecindeki dinî bağlılıklarını tespit etmektir.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 214 sf
ISBN 9786057682208
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 13,5 X 21,5 cm.
Basım Yılı Haziran 2020
Türü Tarih - İnceleme
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :