English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Kantikas i dichas infantiles sefaradis (CD ve DVD ile)
Kantikas i dichas infantiles sefaradis (CD ve DVD ile)
Kantikas i dichas infantiles sefaradis (CD ve DVD ile)
Yayınevi :
Sanatçı / Artists :
Yönetmen :
Ürün Fiyatı :
150,00   (Kdv Dahil)
Sefarad Yahudi kültüründe çocuk şarkıları ayrı bir yer tutar. Türkiye Sefarad Yahudi toplumunun haklı gururu Estreyikas d'Estambol çocuk korosu, kuruluşunun 15. yılını, yeni müzik albümü "Kantikas i dichas Infantiles Sefaradis" ile taçlandırıyor. 
Grubun kurucusu ve şefi İzzet Bana'nın müthiş çalışmaları neticesinde 12 şarkıdan oluşan bu albümün içinde ayrıca koronun görüntülü çekimlerinin de yer aldığı bir DVD ve şarkı sözlerinden oluşan kitapçık da yer almakta.

Las kantikas de kreaturas tienen un importante lugar en la kultura Sefaradi. Las Estreyikas d’Estambol, el koro de kreyaturas de la komunidad djudia de Turkiya, estan koronando sus aniversaryo de 15 anyos de una egzistensya muy valutoza kon sus muevo CD, “Kantikas i Dichas Infantiles Sefaradis”.
El lavoro inkreivle del fundador i el shefe del grupo Izzet Bana kreyo este CD de 12 kantikas. En el album tambien ay un DVD del koro i un livriko kon las palavras de las kantikas.

Children’s songs have an important place in the Sephardic culture. The children’s choir of the Jewish community of Turkey, Estreyikas d’Estambol have crowned their glorious 15 years of existence with their new CD, “Kantikas i Dichas Infantiles Sefaradis”.
The incredible work of the founder and director of the group, Izzet Bana created this CD of 12 songs. The album also contains a DVD of the choir and a booklet with the lyrics of the songs.

Si veriyash a la rana (03.35)
Durme durme chikitiko (03.48)
Alef Avyana (02.27)
Chichi bunichi (02.21)
Estava la mora en su bel estar (03.24)
Madame Gaspar (03.16)
Tenia yo un viejo (03.18)
Estava el Senyor Don Gato (02.32)
Yo tengo un kastiyo (03.07)
Bendichos los dichos (03.11)
Ke lo bueno de savor (03.39)
Un buketo de dichas de la chikez (04.01)
         Beja pasi por una kaleja
         La Tora la Tora
         Kayikchi Balat’a
         Kapitan d’Estmbol
         Frère Jacques
         Ashiya mi koles
         Pon pon potapi
         Kuatro kantonadas
         Gameyo gameyo
         Matesha matesha
         Tara tara la gayina

 

Ürün Özellikleri

Tür CD ve DVD ile birlikte
Sanatçı / Artists Estreyikas d´Estambol Korosu
Baskı Gözlem Gazetecilik AŞ
Yönetmen İzzet Bana
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :