English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Rhineland Katliamları - I. Haçlı Seferi´nin Yahudi Kronikleri
Rhineland Katliamları - I. Haçlı Seferi´nin Yahudi KronikleriRhineland Katliamları - I. Haçlı Seferi´nin Yahudi Kronikleri
Rhineland Katliamları - I. Haçlı Seferi´nin Yahudi Kronikleri
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
109,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
98,10   (Kdv Dahil)

Rhineland katliamları, I. Haçlı Seferinin harekete geçmesini takiben bugünkü modern Almanya-Fransa hattında, Ren nehri kıyısı civarında yaşayan Yahudi topluluklara karşı gerçekleştirilen baskı, şiddet ve zulüm olaylarıdır. Yahudi tarihinde yeri olduğu gibi, Avrupa tarihinde ve Haçlı Seferleri tarihinde de önemli bir yeri olan bu mevzular özellikle Haçlı karakterinin anlaşılmasına bir ışık tutmaları ve dönemin Avrupa Yahudilerinin baskı altındaki dinî tutumlarını göstermesi açısından öneme sahiptirler.

Bu kitap Rhineland Katliamlarını anlatan ve Yahudiler tarafından yazılmış olan üç adet kroniğin çevirisini ihtiva etmektedir. Ele aldıkları trajedileri duygu yüklü, akıcı ve çoğu zaman edebi ve dinî kaygılarla işleyen bu kronikler, Avrupa’nın geçmişinden günümüze uzanan kıymetli eserlerdir.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 192 sf.
ISBN 9786257938099
Dil Türkçe
Cilt Karton
Boyutlar 13,5 X 21 cm.
Basım Yılı Şubat 2020
Türü Tarih - İnceleme
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :