English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Tek Satırlık Entel
Tek Satırlık EntelTek Satırlık Entel
Tek Satırlık Entel
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
32,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
28,80   (Kdv Dahil)

Bir insan türünü tarif edeceğim. Adına da “tek satırlık entel” diyeceğim. Tarifle başlayalım. Tek satırlık entellerin, sohbet gruplarında açılan her konu hakkında çarpıcı, başlangıç seviyesinde öğretici bilgileri vardır. Bunları istesek de istemesek de aktarırlar. Bilgiler kısıtlıdır, ancak her konuda bir iki şey çıkıverir ağızdan, konuya etraflıca hâkim havası verecek kadar. Bazı bilgiler fazlasıyla bayattır, bazılarının yanlışlığı artık ayyuka çıkmıştır, fakat karşılarındakinin okuma yazması ve bilgi kaynakları yokmuşçasına bilgi aktarırlar. “Yarım hoca dinden, yarım doktor candan eder” derler. Ruh açısından en sağlıklısı, bu türden mümkün olduğu kadar uzak durmaktır. İnsan bönleşiyor yanlarında dura dura. Ama hadi diyelim ki, çok yakınımız ve uzak durmak imkânsız. Araştırdım, tek satırlık entellere karşı savunma mekanizmaları anlatacağım.

Öncelikle sakinliğinizi koruyun. Hatta lafın uzaması için safça sorular yöneltip bilgi kaynağını teşvik edin. Sıkça gülümseyin. Çok az tepki verin. Ara ara kafanızı onaylarcasına sallayın. Ara ara da, “Gerçekten mi?” diye sorun. Ama asla polemiğe girmeyin. Ve oradan kaçış planınızı tasarlayın. Şimdi durup bir düşünelim: Acaba her susan gerçekten de bizim engin tek satırlık bilgilerimize mi aç, yoksa sadece çile mi dolduruyor?

Yazar Hakkında:
Riva Şalhon on bir yıldır Şalom gazetesinin düzenli köşe yazarı. Tek Satırlık Entel onun bu yazılarından bir seçkiden oluşuyor. Sosyal medyada yansıttığımız sahte kimliklerden post truth kavramına, can sıkıntısının faydalarından wellness çılgınlığına, insana dair pek çok konuda şaşırtıcı bir bakış açısı sunuyor Riva Şalhon. Muzip, zeki, dünyayı ve zamanın ruhunu yorumlamak konusunda  yetkin bir yazar var karşımızda. Kitaplar, filmler üzerine eşsiz tespitleri de cabası...

 

 

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 248 sf.
ISBN 9786050978377
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 13,5 X 19,5 cm.
Basım Yılı 2020
Türü Deneme
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :