English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Beyaz Eldivenli Ölüm Meleği Dr. Josef Mengele
Beyaz Eldivenli Ölüm Meleği Dr. Josef MengeleBeyaz Eldivenli Ölüm Meleği Dr. Josef Mengele
Beyaz Eldivenli Ölüm Meleği Dr. Josef Mengele
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
65,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
58,50   (Kdv Dahil)

Çok eski çağlardan beri, devletler savaşlarda veya isyanları bastırmak için zehirli gazları silah olarak kullanmışlardır.

İşin en acı olan tarafı ise daha önce zehirli gazlara veya katliamlara maruz kalan halklar, gücü ellerine geçirdiklerinde onlar da daha önce maruz kaldıkları şeyleri başka halklar için reva görmekten, yapmaktan çekinmemişlerdir. Tarihte bunun birçok örneği var ve halen de yaşanmaktadır.

Özelde Nazi Almanya’sı genelde ise tüm dünya devletleri bu tür kimyasal silahları ya kendi halklarına veya diğer halklara karşı acımasızca kullanmışlardır.

Alman hükûmetleri ve birçok dünya devletinin tarih boyunca (Hatta 21. yüzyılda bile) insanlığa karşı işledikleri suçlar ve ikiyüzlü politikaları, halkların hunharca katledilmesi suçlarına ortak olduklarını göstermiştir. Emperyal ülkelerin bu ikiyüzlü tavırları dünya ölçeğinde sayısız hak ihlalinin yaşanmasına ve irili ufaklı halkların yok olmasına neden olmuştur. Sömürgeci hayaller, ülke çıkarları ve şovenist, kafatasçı milliyetçi, faşizan politikalar, dünya ülkelerinin genelinin ellerini çekemedikleri ve kullanmayı ihmal etmedikleri bir hastalıktır. Bu hastalık her ne kadar bazen kendilerini de vursa bile -Alman Faşizmini hatırlayın- yine de bunu kullanmaya devam etmişler ve dünya ölçeğinde insan hakları ihlallerine ya alet olmuşlar ya da bizatihi katılmışlardır. Bu hastalıktan milyonlarca insan ölmüş, doğa tahrip edilmiş, savunmasız hayvanlar yok edilmiştir.
2. Dünya Savaşı başlamadan, Nazilerin Katliam hazırlığında olduğu, yaklaşık iki yıl önceden dünya (hümaniter!) devletlerince bilindiği ve buna karşın tüm katliamlara göz yumulduğu ortaya çıkmıştır. Nazi Almanya’sının savaş sonunda Katliamları gerçekleştiren tüm bilim adamlarının Amerikan ordusunca Amerika’ya gönderildikleri ve NASA dâhil tüm alanlarda ikamet edildikleri kanıtlarla ortaya çıkarılmıştır.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 160 sf.
ISBN 9786054876464
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 11 X 19,5 cm
Basım Yılı Ekim 2020
Türü Tarih - Holokost
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :