English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Çalakalem Seçmeler
Çalakalem SeçmelerÇalakalem Seçmeler
Çalakalem Seçmeler
Yazar :
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
55,00 TL Kdv Dahil
%20 İndirimli! :
44,00   (Kdv Dahil)

Dört erkek kardeşin ikincisi olan Asil Sami Aji 1943’de İzmir’de doğdu. Henüz 9 yaşındayken, 1952 yılında ailece İstanbul’a taşındılar. Aji, eğitimi ile ilgili olarak en büyük şansının, Saint Michel ve Saint Benoît liselerinde gerek Fransız gerek Türk, olağanüstü öğretmenlerin olduğu bir dönemde okumuş olması şeklinde açıklıyor ve onlardan çok sağlam temelli bir kültür anlayışı edindiğini ekliyor.

Aji, İktisat Fakültesi’ni bitirdikten sonra gıda ve toprak ürünleri ticareti yapan tanınmış bir özel firmada çalışmaya başladı. Halen aynı firmanın idarecisidir. Ayrıca on sene müddetince yine bu konuda faaliyet gösteren bir Amerikan firmasının genel müdürlüğünü de yaptı.

Sami Aji imkân nispetinde olaylara analitik ve tarafsız bir gözle yaklaşır, esas sebeplerini anlamaya ve bağlantılarını bulmaya gayret eder. En büyük tutkusu hiçbir önyargıya kapılmadan hür düşüncenin güç ve değerini civarına yaymaktır.

Farklı konularda araştırmaya ilgi duyan Sami Aji, 2012 yılından beri Şalom gazetesinde on beş günde bir “ÇALAKALEM” isimli köşesinde yazılarını okuyucuları ile paylaşıyor.  Elinizdeki kitap da bu yazılardan seçmelerdir.

Sami Aji evli, iki çocuk babası ve iki torun sahibidir.

(Arka Kapak Yazısı)

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 356 sf
ISBN 978-605-2061-27-5
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 14 X 21 cm
Basım Yılı Mart 2021
Türü Deneme
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :