English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Siyonizmin Doğuşu-Theodor Herzl ve Siyonizmin Hikâyesi (Çizgi Roman)
Siyonizmin Doğuşu-Theodor Herzl ve Siyonizmin Hikâyesi (Çizgi Roman)Siyonizmin Doğuşu-Theodor Herzl ve Siyonizmin Hikâyesi (Çizgi Roman)
Siyonizmin Doğuşu-Theodor Herzl ve Siyonizmin Hikâyesi (Çizgi Roman)
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
250,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
225,00   (Kdv Dahil)

Yıl 1882. Rusya’dan pogromlarla kovulmuş vatansız ve yetim bir Yahudi olan Ilya Brodsky, ablası Olga’yla Avrupa’yı kat etmektedir. Viyana’da yolları, edebiyat dünyasında kendini yeni yeni göstermeye başlayan bir genç olan Theodor Herzl’le kesişir. Birkaç yıl sonra geleceğin İsrail Devleti’nin hayalini kuracak olan bu adamla olan bir anlık karşılaşma Ilya’nın hayatını değiştirecektir. Önce Londra’da anarşist çevrelerle yakınlaşır, sonraysa Paris’te Herzl hakkında araştırma yapmaya koyulur.

Habsburg Viyanası’na tamamen entegre olmuş bu Yahudi, neden birden bire aslında utanç duyduğu vatansız kardeşlerini savunmaya başlamıştı? Hangi hayaller, hangi özel nedenler Herzl’i ‘Gelecekteki Ülke’ için, yeni bir ulus için çalışmaya sürüklemişti? 20. yüzyılın başında, yıkıma sürüklenen Avrupa’daki bu Siyonist rüya aslında nedir?

“Siyonizmin Doğuşu”, birbirine zıt olduğu kadar tuhaf bir şekilde paralel de olan bu iki yazgı üzerinden Yahudi düşüncesinin iki tarafını karşılaştırıyor: Sürgün geleneği ve Vaat Edilmiş Topraklar hasreti. 21. yüzyıl Avrupası’nın kendisine sığınmak isteyenlere karşı yeni milliyetçi ve kimlikçi tutumlarla alevlendiği bir zamanda, bu çizgi roman Ilya Brodsky’nin sesinden her şeyini kaybetmiş olanlar için bir ülke hayal etmeye çalışıyor.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 352 sf.
ISBN 9786257217637
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 19 X 24 cm
Basım Yılı Haziran 2021
Çeviren İnci Uysal
Türü Çizgi Roman
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :