English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
İzmir Sefarad Mutfağı - Kaybolan ve Yaşayan 100 Tarifiyle
İzmir Sefarad Mutfağı - Kaybolan ve Yaşayan 100 Tarifiyleİzmir Sefarad Mutfağı - Kaybolan ve Yaşayan 100 Tarifiyle
İzmir Sefarad Mutfağı - Kaybolan ve Yaşayan 100 Tarifiyle
Ürün Fiyatı :
500,00   (Kdv Dahil)

Batı Anadolu’nun zengin yeme-içme kültürünün önemli bir parçası olan İzmir Yahudilerinin yarattığı Sefarad Mutfağı, geleneksel tüm mutfakların yaşadığı tehlike ile karşı karşıya… Ayaküstü atıştırma alışkanlıklarına, bozulmayı peşi sıra getiren tüm sosyo ekonomik ve kültürel dönüşümlere karşın, İzmir Sefarad Mutfağı da yaşamaya çalışıyor. Bu bilince sahip İzmirli 6 Musevi Hanım da el ele vererek önce çocuklarına, daha sonra da bu coğrafyanın kültürel birikimine saygı duyan tüm insanlara ulaşmayı hedefleyen bir kitapta anneannelerinden, annelerinden derledikleri 100 yemek tarifini bir araya getirdiler… Bu yemekleri tek tek pişirip denediler. Bir yandan da, İzmir Musevilerinin yaşayan yemek kültürünün tanığı olmaya çalıştılar… Tek amaçları vardı, yarınlara, yaşadıkları günlerden bir şeyler bırakabilmek…

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :