English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Osmanlı Millet Sisteminden Türk Ulusuna Giyim ve Kimlik
Osmanlı Millet Sisteminden Türk Ulusuna Giyim ve KimlikOsmanlı Millet Sisteminden Türk Ulusuna Giyim ve Kimlik
Osmanlı Millet Sisteminden Türk Ulusuna Giyim ve Kimlik
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
180,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
162,00   (Kdv Dahil)

Geniş bir coğrafyayı ve çok sayıda topluluğu kapsayan Osmanlı Devleti’nin giyim-kuşam çeşitliliğine odaklanan bu çalışmada, İmparatorluğun hâkim unsuru konumundaki Müslümanların yanı sıra İstanbul’da yoğun bir nüfusa sahip olan Ortodoks, Ermeni ve Yahudi milletleri inceleniyor. 18. yüzyılda III. Selim ve II. Mahmut dönemlerinde başlayan modernleşme hareketi ile toplumsal değişim büyük bir ivme kazanmış, modernleşmenin kılık-kıyafet üzerindeki etkisi çarpıcı biçimde kendini göstermiştir. Türkiye’de kılık-kıyafetin tamamen Batılılaşması ya da evrenselleşmesiyle ise Batı modası ile uyum sağlanmıştır. Bu sürecin Osmanlı ve Türkiye toplumlarında bireylerin kimlikleri üzerinde çarpıcı etkileri görülmüştür. Bu etkilerin karşılaştırmalı analizini yapan bu çalışmada komüniteryen çok kültürlülüğün modernleşme süreciyle modern ulus devlete yerini bırakmasının giyimin bireylerin kimliklerinin dışavurumunda ve toplumsal imgelemede nasıl daha az etkili hale geldiği tartışılıyor.

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :