English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Sanat ve Yaşam
Sanat ve YaşamSanat ve Yaşam
Sanat ve Yaşam
Yazar :
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
120,00 TL Kdv Dahil
%20 İndirimli! :
96,00   (Kdv Dahil)

Gözlem Kitap'tan çıkan Sanat ve Yaşam, uzun yıllar galericilik yapan ve sanata gönülden bağlı Ester Almelek’in Sanat Çevresi, Rh+, Şalom Dergi’lerinde çıkan sanat yazıları, gezilerden anılar, otuz yılın birikimi olan makale ve denemelerinden oluşan son kitabı…

Tamamı renkli basılan kitabın birinci bölümünde yer alan Gertrude Stein’dan Peggy Guggenheim’a renkli karakterler, Marc Chagall’dan Anish Kapoor’a büyük sanatçılar, Venedik bienalinden grafitiye uzanan sanat üretimleri, Almelek’in zaten bildiği konular. İkinci bölümdeki baston ya da memenin tarihi gibi ilginç başlıkların sunulduğu hikâyeler, yine yazarın verimli merakının ürünleri.  Son bölümde dünya ve Türkiye yazılarıyla serüvenimiz tamamlanıyor.

Sanat ve Yaşam gezen, okuyan bir sanatsever olarak Ester Almelek’in, okuru yanına katarak çıktığı güneşli bir gezi…

Ester Almelek İstanbul’da doğdu. Notre Dame de Sion Lisesi’nden mezun olduktan sonra Fransız Filolojisinde okudu. 1988 yılında kurulan Almelek Sanat Galerisi’nin 2015 yılında kapanana kadar yöneticiliğini üstlendi. Yazarın daha önce, İnkılap ve Minval yayınevlerinden yayımlanmış yedi kitabı vardır; Bu Şehri Seviyorum, Venedik’te Sanatın Gölgesinde Aşk, Sihirli Üçgen, Çölü Cazibesi, Asya Avrupa Arası Yolculuklar, Son Durak İzmir, Lago Maggiore’de Katliam. 1990 yılından beri dergilerde sanat makaleleri yazmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir. Pen Yazarlar Derneği üyesidir.

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :