English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Yetmiş Duvaklı Gelin
Yetmiş Duvaklı GelinYetmiş Duvaklı Gelin
Yetmiş Duvaklı Gelin
Yazar :
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
160,00 TL Kdv Dahil
%20 İndirimli! :
128,00   (Kdv Dahil)

Dünyanın her yerinde Yahudiler Cuma akşamı, Cumartesi gününü yani Şabat’ı “Gelin” olarak karşılarlar. Ve Şabat günleri atalardan binyıllardır hiç değişmeden aktarılan öykülere ve öğretilere yetmiş farklı açıdan bakarlar, nesiller arasında yüzyıllar boyunca tartışırlar, paylaşırlar ve farklı farklı yorumlamalarda bulunurlar.

Geçen binlerce yılda pek çoğumuz farklı bakış açılarının ve yorumlamaların zenginlik olduğunu artık içimize sindirecek kadar olgunlaştık. Bu, dünya durdukça böyle sürecek ve dünyanın her yerinde Yahudilerde çeşit çeşit yaşam şekli, düşünme çeşitliliği / zenginliği olduğu sürece hiçbir yoruma asla “bu nihai yorumlamadır” denmeyecek.

Öykülerle düşünmek, bir gelinin güzelliğine yani “Anlam”a, göz alıcı duvağın arkasından bakmak gibidir. Bu yüzden kitabın adını “Yetmiş Duvaklı Gelin” koymayı tercih ettim.

Dilerim ki, bu kitapta bulacağınız, dünyanın her yerinden, her renkte öykülerle anlama bir adım daha yaklaşabilelim... (Arka kapak yazısı)

Moris LEVİ: 1956 İstanbul doğumlu olan Moris Levi, İngiliz Lisesi (English High School) ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra çeşitli sanayi şirketlerinde yöneticilik yaptı; günümüzde de konusunda danışmanlık vermektedir.
Bir dönem Şalom Gazetesi idari yöneticiliği, bir dönem de 500. Yıl Vakfı Başkanlığı görevini üstlenen Levi, halen Türk Yahudi Toplumu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.
İlgi alanı Tarih ve Edebiyat olan ve Öykü ve Deneme yazan Moris Levi’nin bundan evvel yayınlanmış “Ne Çeker Bu Fakir Dünya” isimli bir öykü kitabı vardır.
Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :