English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
D’anderne Sarı Veda - Bir Edirne Hikayesi
D’anderne Sarı Veda - Bir Edirne HikayesiD’anderne Sarı Veda - Bir Edirne Hikayesi
D’anderne Sarı Veda - Bir Edirne Hikayesi
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
160,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
144,00   (Kdv Dahil)

“Kırmızı kaplı defteri akşamdan çantama koymuştum. Fakat ne yalan söyleyeyim, arabaya bindiğimizde, onun yanı başında, bu satırları okumak fikri bana biraz tuhaf gelmişti nedense...” Avukat Harun Günday böyle yazıyor. Büyük sırrı taşıyan defterin kapağını açmadan önce.

Sarı ayçiçekleri tarlalarından geçmeden Edirne’ye ne girilebilir ne de çıkılabilir. Gelenler için müjdeler taşıyan bu sarı deniz, gidenler için büyük bir hüzne dönüşür. Ayçiçekleri ince ve uzun boyları ile hiçbir yere tutunmadan, tek başlarına güneşe uzanırlar. Oysa köklerini çekip baktığımızda, hepsinin birbirlerine dokunup, sarmaş dolaş olduklarını görürüz. Tıpkı Edirne'nin, yüzyıllardır birlikte ama tek başlarına görünen kadim halkları gibi.

Hakan Özaydınlık’ın “Sarı Veda” isimli kurmaca romanı, 1934 Trakya Olayları nedeniyle köklerinden koparılmış Edirneli Yahudilerin hatırasına bir saygı duruşu niteliğinde...

Sabriye Cemboluk
“Son Talika” Kitabının Yazarı

(Tanıtım Bülteninden)

 

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :