English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
SS Subayının Koltuğu - Bir Nazi’nin Gizli Yaşamının Peşinde
SS Subayının Koltuğu - Bir Nazi’nin Gizli Yaşamının PeşindeSS Subayının Koltuğu - Bir Nazi’nin Gizli Yaşamının Peşinde
SS Subayının Koltuğu - Bir Nazi’nin Gizli Yaşamının Peşinde
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
105,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
94,50   (Kdv Dahil)

Bir koltuktan çıkan belgelerin izini süren Daniel Lee, bir Nazi’nin hikâyesini gün yüzüne çıkarıyor. “Sıradan” bir Alman’ın nasıl bir Nazi’ye dönüşebildiğini, bu dönüşümün arka planındaki motivasyonların, ailenin geçmişinin ve zihniyetinin yanı sıra Birinci Dünya Savaş’ı sonrası Almanya’nın içinde bulunduğu durumu da ihmal etmeden inceliyor. Robert Griesinger isimli düşük rütbeli bir SS subayının peşine düşerken, isimleri tarih kitaplarının sayfalarında yer almamış, unutulmuş yüzlerce, binlerce Nazi’nin, Nazizm’i nasıl beslediklerini, yaşatılan vahşette aslında ne kadar ciddi bir payları olduğunu hatırlatıyor. SS Subayının Koltuğu - Bir Nazi’nin Gizli Yaşamının Peşinde, adı duyulmamış bir Nazi’nin hayat hikâyesiyle Nazi Almanyası’nın gözden kaçırılan bir kesimine dikkat çekiyor.

“Düşük rütbeli görevlilerin, 1930’lu ve 1940’lı yıllarda neler yasadığına dair hâlâ çok az şey biliyoruz. Griesinger’in hayatı, Nazi yönetimini mümkün kılan şeyi anlamamızı sağlayacak. Ünlü fanatikler ve katiller, eğer hükûmeti ayakta tutan, evrak işlerini yapan, korku ve şiddet tehdidi içlerine işlenmiş, rejimin potansiyel kurbanlarıyla yan yana yaşayan sayısız destekçileri olmasaydı var olamazlardı.”

(Tanıtım Bülteninden)

 

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 344 sf.
ISBN 9789750533808
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 13,5 X 19,5 cm.
Basım Yılı Eylül 2022
Çeviren Büke Temizler
Türü Holokost
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :