English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Anlatmak İçin Yaşadım / Bir Dönem Tanıklığı
Anlatmak İçin Yaşadım / Bir Dönem TanıklığıAnlatmak İçin Yaşadım / Bir Dönem Tanıklığı
Anlatmak İçin Yaşadım / Bir Dönem Tanıklığı
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
80,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
72,00   (Kdv Dahil)

Suzan Nana Tarablus’un daha önce yayımlanan Bir Sabah Galata’da Uyandım, Çek Kayıkçı Balat’a, Kuşaktan Kuşağa Kuzguncuk Yolculuğum ve Baba Bize Neden Dönme Diyorlar? adlı kitaplarından sonra gelen Anlatmak İçin Yaşadım da bir sözlü tarih çalışmasıdır. 

Ele alınan tanıklıklar, I. ve II. Dünya Savaşları arasındaki süreç ile savaş sonrasında Balkanlar’da yaşananlardan bir kesittir.
Bu anlatı Bulgaristan-Yunanistan-Türkiye üçgeninde geçen bir yaşanmışlık, bir aile serüvenidir. Balkanlar’da vuku bulmuş her olay gibi, bu ailenin ve çevrelerindeki insanların öyküsü de Türkiye’nin yakın tarihinin bir parçasıdır.  

Koca bir coğrafya kavrulurken, Lili’nin kızı Mimika aklında kalanlarla anaların, babaların, çocukların, dostların verdiği yaşam mücadelesini Suzan Nana Tarablus’un ellerine teslim etmiş. Bu kitapla Yunanistan’ın işgalini, Kavala’nın tütününü, Beyoğlu’nun moda dünyasını, Nazilerden kaçabilen ve kaçamayanların hikâyesini, “anlatmak için yaşayan” Mimika’nın ağzından ve Tarablus’un kaleminden öğreniyoruz.

Tarihin canlı sözleri kulağımızda…

 

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :