English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Tapınak Yahudileri – Ferisi Dindarlığı
Tapınak Yahudileri – Ferisi DindarlığıTapınak Yahudileri – Ferisi Dindarlığı
Tapınak Yahudileri – Ferisi Dindarlığı
Yazar :
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
200,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
180,00   (Kdv Dahil)

Ferisiler, günümüzde canlı bir ilginin konusu olmasa da Hz. İsa döneminde yaşayan etkili bir Yahudi mezhebi olması itibariyle araştırılmayı hak etmektedir. Bu anlamda Ferisilerin Hz. İsa ile ilişkileri ve tartışma konuları önem arz eder. Ayrıca Ferisiler, tarihi bilgilerde Tevrat’a ve peygamber öğretilerine inanan, Musa şeriatına bağlı ve bu bağlılığın bir tezahürü olarak tecelli eden dindarlıkları ile anılmışlardır. Böyle tanımlanmalarına karşın hem diğer Yahudi mezhepleri hem de Hıristiyanlar tarafından dini bozmakla itham edilmişlerdir. Gelişen tarihi süreç, Hz. İsa taraftarları ile Ferisilerin iki ayrı dine dönüşmesiyle sonuçlanmıştır. İlk bakışta çarmıh hadisesi ve Süleyman Mabedi’nin yıkılmasının Yahudiler ve Hıristiyanlar arasındaki kırılmada etkili olduğu anlaşılmaktadır. Bunun sonrasında ise Yahudilik, Ferisi öğretilerinin de etkisiyle Yasa’yı merkeze alan ve kurallardan oluşan bir dini anlayışı savunurken Hıristiyanlar Yasa’ya karşı bir tutum benimsemiş ve Mesih’i sevmek üzerine bir din inşa etmişlerdir. Bu sürecin nasıl yaşandığını anlamak ve Ferisilerin öne çıkan dindarlık özelliklerini açıklamak amacıyla bu çalışma yapılmıştır.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 336 sf.
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 13,5 X 21 cm.
Basım Yılı 2022
Türü Tarih - İnceleme
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :