English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Hicaz Yahudileri-Tarihçe Etnik Yapı ve Dini Uygulamalar
Hicaz Yahudileri-Tarihçe Etnik Yapı ve Dini UygulamalarHicaz Yahudileri-Tarihçe Etnik Yapı ve Dini Uygulamalar
Hicaz Yahudileri-Tarihçe Etnik Yapı ve Dini Uygulamalar
Yazar :
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
131,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
117,90   (Kdv Dahil)

Hicaz bölgesi İslami kaynaklara göre Cennetten sonra Hz. Âdem ile Hz. Havva’nın yeryüzündeki hayatlarını birleştirdikleri coğrafya olması itibarıyla insanlık tarihi açısından önem arz eder. Bu bölge aynı zamanda Kur'an'da referans yapılan Güney Arabistan'dan Kuzeye gerçekleştirilen yaz kış seferlerinin uğrak noktası olmasının yanında, Mekke ve Medine gibi önemli dini merkezleri de içine alır. Hicaz bölgesindeki Yahudilerin varlığı binlerce yıl önce gerçekleşen Babil Sürgünü'ne kadar geri gider. Doğu Romalıların Kudüs'teki Mabedi yağmaladıktan sonra da çok sayıda Yahudi sığınmak için bu bölgeyi tercih etmiştir. Yahudiler kültür ve geleneklerini İslam öncesi Arabistan'ın sosyal ve dinsel yapısıyla bütünleştirerek oldukça dinamik bir diaspora örneği sergilemiş, sanattan siyasete, ticaretten ziraata Arap toplumunun her kademesinde dinamik bir topluluk olmayı başarmışlardır. Arap isimlerini kullanmaktan ve Arapçayı konuşmaktan çekinmeyen bu grup, Yahudi kimliğine dayalı topluma mensubiyete varoluşsal önem atfetmişlerdir.
Bu çalışma Hicaz bölgesinin tarihi, siyasi ve sosyal yapısı, Yahudiliğin Hicaz'da yayıldığı yerler, dini uygulamaları, Yahudiler ile Araplar arasındaki ilişkileri incelemektedir.

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :