English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Cilicia’da Yahudiler
Cilicia’da YahudilerCilicia’da Yahudiler
Cilicia’da Yahudiler
Yayınevi :
Tükendi!

Tarihsel süreçte Yahudiler, ünlü Babil sürgününden itibaren çeşitli savaşlar nedeniyle Judaea dışında da yaşamaya başlar ve Yahudi diasporası böylelikle oluşur. Bu nedenle Yahudi dinî metinlerinde Yahudilerin yayılım gösterdikleri ya da ticari ilişki kurdukları alanlara örneğin Cilicia’ya ait ipuçları izlenebilmektedir. Eski Çağ'da Yahudiler için Cilicia’nın ziraata uygun arazileri, iklim açısından Judaea’ya benzeyen ılıman yapısı, deniz ticaretine elverişli limanları, yaşamak için cezbedici olmalıdır. Çalışmamız yer yer vahşi doğa görüntüleri sunan Cilicia ve tarihte özel bir yere sahip olduğu kuşku götürmez kadim bir cemaatin eski dönemlerdeki buluşmasını incelemeyi amaçlamaktadır. Böylelikle Yahudilerin Cilicia’daki varlıkları, somut verilerle okurlara sunulmaya çalışılmaktadır.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 192 sf.
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 16 X 24 cm
Basım Yılı 2019
Türü Tarih İnceleme
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :