English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
İsrail Siyaseti ve Yahudi Solunun Tarihi Kökenleri
İsrail Siyaseti ve Yahudi Solunun Tarihi Kökenleriİsrail Siyaseti ve Yahudi Solunun Tarihi Kökenleri
İsrail Siyaseti ve Yahudi Solunun Tarihi Kökenleri
Yazar :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
270,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
243,00   (Kdv Dahil)

İsrail Devleti (Medinat Yisrael) ve Yahudiler, konumlandıkları bölgede ve dünyada adlarından çok sıkça söz ettirmektedirler. Bu esere ulaşan okur; İsrail ve Yahudi tarihine ilişkin çok çeşitli bilgileri Türkçe, İngilizce ve İbranice kaynaklar ışığında okuyacaktır. Yahudi siyaseti ile Yahudi sol kültürünün gelişimi ve İsrail Devleti’ne giden süreci tarihsel arka plan eşliğinde anlatan bu kitap, İsrail’in kurumsal yapısı ve koalisyonlar tarihine de odaklanıp bugüne dek İsrail üzerine yazılmış eserlerden farklı olarak üç önemli siyasi aktör olan Şimon Peres, Yitzhak Rabin ve Ehud Barak dönemlerinin başat olayları ekseninde okura, İsrail’in uluslararası ilişkileri ve devlet psikolojisi hakkında da etraflıca bir bakış açısı sunmaktadır.

“Çarenin çare olabilmesi için herkese çare olması gerekir ancak tüm ülkeler özgür olursa Yahudiler de özgür olabilir”.
Bernard Lazare

“Şiddet, İsrail demokrasisinin altını oyuyor ve şiddet reddedilip kınanmalıdır. İsrail Devleti’nin yolu bu değildir. Bizim yolumuz demokrasidir. Bu, zorluklarla ve acılarla dolu olan bir yoldur. İsrail için acısız bir yol yoktur ancak barış yolu, savaş yoluna tercih edilir”.
Yitzhak Rabin

“Egemen bir devlet, halkına karşı sorumludur. Bu nedenle de yapması gerekenleri yapar. Kaldı ki Orta Doğu, ‘zayıf olana merhamet gösterilen bir yer’ değildir. Halkımızı koruma görevimiz var. Bu da saldırılar karşısında yumuşak olmamıza olanak sağlamıyor”.
Ehud Barak

“İsrail’de barışı ‘sadece sağ partilerin gerçekleştireceği’ düşüncesi söylenceden ibarettir”.
Şimon Peres

 

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 370 sf.
ISBN 9786254176678
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 13,5 X 21 cm.
Basım Yılı 2022
Türü Tarih
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :