English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Ayer i Oy, Kuzguncuk / Yesterday and Today, Kuzguncuk
Ayer i Oy, Kuzguncuk / Yesterday and Today, KuzguncukAyer i Oy, Kuzguncuk / Yesterday and Today, Kuzguncuk
Ayer i Oy, Kuzguncuk / Yesterday and Today, Kuzguncuk
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
910,00   (Kdv Dahil)

Ayer i Oy, Kuzguncuk  es sovre la komunita Djudia en uno de los vizindados Djudios mas viejos de Estambol en el lado Asiatiko del Bosfor. Eskrito en Djudeo-Espanyol, una lingua kon risko de despareserse ke sorbivyo durante sinko sieklos en las tierras Otomanas, i traduisido al İngles, el buto del livro es de dokumentar las memorias de esta lingua ke esta desparesyendose. La kurta estorya de evenimyentos istorikos, kontados endjuntos kon las memorias de chikes al tiempo de la sigunda meatad del sieklo XX, es un esforso para kreer la vida en un vizindado Djudio ande la lingua Djudeo-Espanyola dainda estava biva.

Yesterday and Today, Kuzguncuk is about the Jewish community in one of Istanbul’s oldest Jewish settlements on the Asian side of the Bosporus. Written in Judeo-Spanish, an endangered language that survived for five centuries in the Ottoman lands, and translated to English, the purpose of the book is to document memories of this endangered language. The summary of historical events, told alongside childhood memoirs set in the second half of the 20th century, are meant to recreate life in a Jewish neighborhood where the Judeo-Spanish language was still alive.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 216 p.
ISBN 9786258472615
Dil Judeo Spanish - English
Cilt Paperback
Boyutlar 13,5 X 21 cm.
Basım Yılı 2023
Türü Memoir
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :