English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Ortadoğu ve Dış Politika - Arap Ülkeleri ve İsrail
Ortadoğu ve Dış Politika - Arap Ülkeleri ve İsrailOrtadoğu ve Dış Politika - Arap Ülkeleri ve İsrail
Ortadoğu ve Dış Politika - Arap Ülkeleri ve İsrail
ISBN :
Ürün Fiyatı :
205,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
184,50   (Kdv Dahil)

Ortadoğu ve Kuzey Afrika, bölgenin hem dünya siyasetindeki yeri hem de Türkiye’yle yakın ilişkileri nedeniyle ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Meliha Benli Altunışık’ın derlediği Ortadoğu ve Dış Politika: Arap Ülkeleri ve İsrail, uluslararası ilişkiler disiplininin kuram ve kavramlarından yararlanarak bölge ülkelerinin dış politikalarını, gerek yakın dönemdeki olaylar gerekse bölgenin dünyadaki yeriyle etkileşimli şekilde ele alıyor.

Ulus-devletlerin inşasından sonra iç savaşlar, işgaller, Filistin meselesi ve Arap Baharı’yla sürekli çalkantılar yaşayan bölgede öne çıkan Mısır, Irak, Suriye, Suudi Arabistan, Lübnan, Ürdün, Tunus ve İsrail’e odaklanan kitapta, bu ülkelerin dış politikalarındaki değişim ve sürekliliğin izi sürülüyor. Bölge ülkelerinin dış politikaları, tarihsel bağlamı içinde değerlendirilirken iç siyasetle bağlantılarıyla da bir arada tartışılıyor.

Kitap, sistematik ve bütüncül yaklaşımıyla Ortadoğu çalışmaları açısından önemli bir boşluğu dolduruyor.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 235 sf.
ISBN 9786053995869
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 16 X 23 cm
Basım Yılı 2023
Türü Araştırma - İnceleme
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :