English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
100 Yahudi Yüz
100 Yahudi Yüz100 Yahudi Yüz
100 Yahudi Yüz
Yazar :
Ürün Fiyatı :
200,00   (Kdv Dahil)

Belgesel fotoğrafçı ve sinemacı Alberto Modiano’nun “100 Yahudi Yüz” adlı çalışması, Türk Yahudi Toplumu’nda yer alan 100 küsur sanatçı, yazar, düşünür vs. kişilerin portrelerinin yer aldığı bir kitap. Fotoğrafların tümü siyah beyaz. Toplumsal hafıza niteliğinde olan bu çalışmasıyla Alberto Modiano, bizden sonraki nesillerin, büyüklerine ait değerli portrelerini kütüphanelerine taşıyor.


Deklanşöre basmak hâlâ fiziksel bir süreç. Ancak dürüst ve etkileyici fotoğraflar yaratabilmek için - bu seride gösterilen fotoğraflar gibi - deklanşöre basmaktan çok daha fazlası gerekiyor…

Mehmet Ünal

Toplumsal hafızamızda derin bir iz bırakacağına inandığım “Yüz Yahudi yüz”, aslında bu topraklarda yaşamlarını sanata, kültüre ve bilime adamış Yüz Yahudi’nin içimize bakan gözleridir.
Tahir Ün

Bu kitap çok farklı alanlarda yaptıklarıyla kendini ve etrafını doyurmuş, zenginleştirmiş ve geride bıraktıklarıyla ölüme bir şekilde meydan okumuş insanlarla doludur. Onlara ve onların görülmesine vesile olan Alberto Modiano’ya teşekkürler.
Suzi M. Mizraihi

Sevgili okur, elinizde güzel bir portreler kitabı, harika bir ayna tutuyorsunuz.
Keyifli seyirler, okumalar.
Erhan Şermet

“Alberto Modiano tarihe bir daha objektifinden geçenlerle ışık tutuyor. Bazı bakışları gördükleriyle yeniden ölümsüzleştirerek… Zamanın akışında daha da değer kazanacak bir resmigeçit”
Mario Levi

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 152 sf.
ISBN 978-605-0698-04-6
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 22 X 22 cm
Basım Yılı 2023
Resimleyen Alberto Modiano
Türü Fotoğraf Albümü
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :