English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Hitler Öncesi ve Sonrası
Hitler Öncesi ve SonrasıHitler Öncesi ve Sonrası
Hitler Öncesi ve Sonrası
ISBN :
Ürün Fiyatı :
100,00   (Kdv Dahil)

İkinci Dünya Harbi’nde Almanlar başarılı olsaydı, Avrupa’nın tamamını kapsayan ve Rusya’nın batısını içine alan Büyük Alman İmparatorluğu kurulacaktı. Hitler’in kuracağı, merkezi Berlin olan Third Reich, dünyada bin yıllık bir Alman egemenliğini öngörüyordu. Bu amaca ulaşmak için o, temiz bir Alman ırkının yaratılmasını, Alman nüfusu için gerekli yeni toprakların kazanılmasını ve yapılacak işlerin onun hayat süresi içinde gerçekleşmesi gerektiğine inanıyordu. Almanya için fazla zaman kalmamıştı. Her şeyin çok çabuk halledilmesi gerekliydi. O bu görevi Tanrı’dan almıştı. O yeni bir Mesih idi. Temiz bir Alman halkı, ona göre, ancak Yahudilerden, Polonyalılardan, homoseksüellerden, ruhsal ve fiziksel engellilerden, Çingenelerden kurtulmakla sağlanabilirdi. Başka ırklar ancak Alman ırkına hizmet ile hayat bulabilirdi.

Hitler 47 yaşında, 1933 yılında Almanya’nın başbakanı oldu. Bu görevinden önce hiçbir devlet memuriyetinde bulunmamıştı. Bürokrasi tecrübesi yoktu. On altı yaşında okuldan ayrıldıktan sonra hiçbir eğitim görmemişti. Birinci Dünya Savaşı sonrasında ordudan çavuş olarak terhis olmuştu. Bir mesleğe sahip değildi. Kitap okumayı ve seyahati sevmiyordu. Almanya ve Avusturya dışına çıkmamıştı. Hiçbir yabancı dil bilmiyordu. Aristokrat bir aileden gelmiyordu. Varlıklı hiç değildi. Nazi partisi 1933’de iktidara gelinceye kadar sürekli para sıkıntısı çekti. O olaylardan etkilenmek yerine olayları etkileyen ve müthiş bir ikna gücüne sahip bir lider olarak Almanya’nın Führer’i oldu.

Hitler yirminci yüzyılın ilk yarısında hedeflerine ulaşmak isterken, milyonlarca insanın ölümüne, hemen hemen bütün ülkelerin önemli maddi ve manevi olarak tahribatına neden oldu. Tarihin en kanlı savaşlarının yaşandığı o dönemde Hitler, baş aktördü.

Hitler’in iktidara gelmesinde Nazi döneminin Dışişleri Bakanı Ribbentrop ve Almanya’nın Türkiye büyükelçiliğini yapmış eski Başbakan von Papen başrolü oynamıştı. İkisi birbirini Birinci Dünya Harbi sırasında İstanbul’daki Alman büyükelçiliğindeki görevleri sırasında tanımışlardı. İstanbul’daki bu tanışma bir ufak tesadüf müydü, yoksa Hitler’i savaş sonrası kaos içindeki Almanya’nın başına getirmek için önceden planlanmış, kutsal bir rastlantı mıydı?

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 662 sf.
ISBN 9786057539823
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 16 X 24 cm
Basım Yılı 2019
Türü Tarih - Holokost
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :