English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Hitler’in Babası - Oğlu Nasıl Diktatör Oldu?
Hitler’in Babası - Oğlu Nasıl Diktatör Oldu?Hitler’in Babası - Oğlu Nasıl Diktatör Oldu?
Hitler’in Babası - Oğlu Nasıl Diktatör Oldu?
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
250,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
225,00   (Kdv Dahil)

Hitler ve babası Alois’in ilk kez gün yüzüne çıkan mektupları bu kitapta!

Avusturyalı tarihçi Roman Sandgruber, Hitler ve babası arasındaki mektuplaşmalardan yola çıkarak yazdığı “Hitler’in Babası: Oğlu Nasıl Diktatör Oldu?” adlı kitapta, tarihin seyrini değiştiren bir hükümdarın ailevi ilişkilerini ortaya seriyor. Tavan arasında saklanmış otuz bir mektubun bulunmasıyla daha önce kimsenin hakkında yazmadığı, tarihteki büyük soru işaretlerinden biri olan Alois Hitler’i ve oğluyla olan ilişkisini irdeleyen bu araştırma, hem otobiyografik hem de psikanalitik bir seyir izleyerek dönemin tarihine, sosyal yapısına, aile kavramına ve savaşın tüm süreçlerine yakın mesafeden bakmayı mümkün kılıyor. Konuya özne olan belge ve dokümanların kitapta cömertçe paylaşılmasıysa çalışmayı arşivlik bir esere dönüştürüyor.

Hitler’in yakın çevresindeki hemen herkesin; fotoğrafçısının, basın müdürünün, bankacısının, şoförünün, özel doktorunun, nöroloğunun, sekreterinin, annesinin, kız kardeşinin, diyetisyeninin, yeğeninin ve sevgilisinin hayatlarına dair bilgimiz olmasına rağmen nasıl olur da babası Alois hakkında birkaç cümleden öteye gidemeyiz? Sandgruber, kitabında bu sorunun da cevabını vererek Führer’in neyi gizlemeye çalıştığını ortaya seriyor.

“Dönem tanıkları genç Hitler’e dair son derece zıt iki imge ortaya koyuyor: Bir yanda öğretmenlerine ölesiye meydan okuyan, gençlik çetelerinde liderlik rolünü üstlenen ve her türlü haylazlığı göze alan baskın, otoriter bir genç adam; diğer yanda büyük sanatçı ve sahne tasarımcısı Alfred Roller’in yanına gitmeye dahi cesaret edemeyen, hayran olduğu genç kıza yaklaşmaya çekinen ve aslında Kubizek dışında hiç arkadaşı olmayan, son derece utangaç bir delikanlı.”

Peki ya tarihin en karanlık dönemine damgasını vurmuş bu adam aslında kimdi? Nasıl bir ailesi vardı? Nerede doğmuştu? Onu büyüten baba nasıl bir babaydı? Kimlerle dostluk kurmuştu? Hangi akımların etkisinde kalmış, kafasındaki bu diktatörlük imajı ne vakit hakikate dönüşmüştü?

Yıllardır tozlu bir tavan arasında saklanan 31 mektup, tarihçi Roman Sandgruber tarafından gün yüzüne çıkarıldığında Hitler’in üzerindeki etkisi yadsınamaz olan baba Alois Hitler’in kişiliğinin yeni ve müphem bir yanını da gözler önüne sermiş oldu. Titiz bir çalışmanın ürünü olan bu kitabın amacıysa bir zamanlar sadece efsaneler, uydurma hikâyeler ve varsayımlarla çevrili Hitler ailesinin günlük yaşamına ışık tutarak belki de tarihin cevaplanması en zor sorulardan birine yanıt bulmak. Zira onlarca yıldır dile getirilen ve koskoca bir tarihi etkisi altına alan bu sorunun cevabı hâlâ meçhul: Yukarı Avusturya’nın taşrasından gelen ve nispeten başarısız, yalnız bir çocuk nasıl oldu da böylesine zalim bir diktatöre dönüştü?Yazar Hakkında
Roman Sandgruber, 20 Şubat1947’de Rohrbach’ta dünyaya geldi.
1965’ten 1971’e kadar Viyana Üniversitesi’nde tarih, Almanca ve ekonomi okudu. 1972-1988 yılları arasında aynı üniversitede sözleşmeli ve üniversite asistanlığı yaptı. 1988’den 2015’e kadar Johannes Kepler Üniversitesi Sosyal ve Ekonomik Bilimler Fakültesi’nde üniversite profesörü olarak görev yaptı.
Sandgruber, Avusturya Bilimler Akademisi üyesidir ve 1996’dan 1998’e kadar Linz Üniversitesi Senatosu Başkanlığı yapmıştır. Çalışmalarıyla çok sayıda ödülün sahibi olan yazar, Viyana’da yaşayıp tarih araştırmaları yapmayı sürdürmektedir.

 

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 280 sf.
ISBN 9786257994927
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 16 X 24 cm
Basım Yılı 2024
Çeviren Aykut Cumbul
Türü Holokost - Tarih
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :