English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Aslanların Yuvası - Hannah Arendt’ten Noam Chomsky’e Siyonizm ve Sol
Aslanların Yuvası - Hannah Arendt’ten Noam Chomsky’e Siyonizm ve SolAslanların Yuvası - Hannah Arendt’ten Noam Chomsky’e Siyonizm ve Sol
Aslanların Yuvası - Hannah Arendt’ten Noam Chomsky’e Siyonizm ve Sol
Yazar :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
440,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
396,00   (Kdv Dahil)

Yüzyıl ortasının önde gelen kamusal entelektüellerinin Siyonizm’e ve ardından İsrail Devleti’nin kendisine ve Arap dünyasıyla olan çatışmalarına nasıl yaklaştıklarını araştıran canlı bir entelektüel tarih.

Kültür eleştirmeni Susie Linfield, siyasi solun bu canlı entelektüel tarihinde, yirminci yüzyılın önde gelen sekiz entelektüelinin Siyonizm felsefesiyle ve ardından İsrail ve onun Arap dünyasıyla çatışmalarıyla nasıl mücadele ettiğini araştırıyor. Kişisel ve politik olanı birleştiren, birbiriyle ilişkili bir dizi portre olarak kurgulanan kitapta Hannah Arendt, Arthur Koestler, I. F. Stone, Maxime Rodinson, Isaac Deutscher, Albert Memmi, Fred Halliday ve Noam Chomsky gibi filozoflar, tarihçiler, gazeteciler ve aktivistler yer alıyor. Bu etkili düşünürler Siyonizm’le ilgilenirken aynı zamanda yirminci yüzyılın en önemli siyasi ikilemleriyle de boğuşmuşlardır: sosyalizm, milliyetçilik, demokrasi, sömürgecilik, terörizm ve antisemitizm. Başka bir deyişle, Siyonizm’i irdelerken modernitenin doğasıyla ve zamanımızın çoğu zaman felaketle sonuçlanan tarihiyle yüzleştiler. Linfield, bu solcu entelektüelleri inceleyerek, çağdaş solun nasıl Siyonizm karşıtlığına odaklandığını ve İsrail’in kendisinin nasıl sağa kaydığını da anlamaya çalışıyor.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 472 sf.
ISBN 786054363551
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 15,5 X 23 cm
Basım Yılı 2024
Çeviren Ali Yılmaz
Türü Araştırma, Tarih
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :