English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Osmanlı İmparatorluğu ve Modern Türkiye (Cilt I)
Osmanlı İmparatorluğu ve Modern Türkiye (Cilt I)
Osmanlı İmparatorluğu ve Modern Türkiye (Cilt I)
Yazar :
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
250,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
225,00   (Kdv Dahil)
'Reform, devrim ve cumhuriyet: Modern Türkiye'nin doğuşu, 1808-1975', iki ciltlik 'Osmanlı İmparatorluğu ve Modern Türkiye' adlı yapıtın ikinci cildini oluşturmakta, Osmanlı İmparatorluğun'nun 19. yüzyıl ve20. yüzyılın başlarındaki çağdaşlaştırılmasını, tebası arasında milliyetçiliğin yayılmasını ve Osmanlı kurumlarında ve toplumunda yapılan devrimci değişikliklerle İmparatorluğun çöküşünü, bunun sonucunda Türkiye Cumhuriyeti'nin doğuşunu içermektedir. Tanzimat, II. Abdülhamit ve Genç Türkler dönemlerinde Osmanlı reform çabalarını anlatan yapıt, Doğu Sorunu'nun yanısıra, Kırım Savaşı, Lübnan'daki Siyasal Bunalımlar, Makedonya Sorunu, Rus Savaşı, Balkan Savaşları, Arap ve Ermeni İsyanları, Balfour Deklarasyonu gibi, Avrupalı emperyalist güçlerin Osmanlı İmparatorluğu'nu kendi çıkarlarına kullanma arzularından doğan olayları da incelemektedir. Stanford ve Ezel Kural Shaw, ikinci ciltte Türkiye Cumhuriyeti'nin 1923-1975 arasındaki gelişmesini incelerken, Atatürk'ün başlattığı reformları II. Dünya Savaşı'ndaki tarafsızlık politikasını, çok partili demokrasi sisteminin doğuşunu, Kıbrıs sorununu, uyuşturucu madde kaçakçılığı konusunu ve Türkiye'nin Batı dünyasıyla bu arada NATO'yla ilişkilerini irdelemektedir. Yapıt, bugünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasal ve siyasal yapılarının temel ve dış sorunlarının bir çözümlemesiyle sona ermektedir. (Arka Kapak) 451 sayfa

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :