English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Mafyanın Muhasebecisi Bir Gangsterle Aşk Yaşamak
Mafyanın Muhasebecisi Bir Gangsterle Aşk YaşamakMafyanın Muhasebecisi Bir Gangsterle Aşk Yaşamak
Mafyanın Muhasebecisi Bir Gangsterle Aşk Yaşamak
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
175,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
157,50   (Kdv Dahil)

Mafyanın gizli aktörüyle yaşanan gizli bir hayata dair anıları bir araya getiren Mafyanın Muhasebecisi: Bir Gangsterle Aşk Yaşamak, Zali de Toledo’nun kendi hayatının bir anlatısı.

Gençliğinde New York mafyasının yatırımlarını yöneten ve şehrin yeraltı dünyasının önde gelen isimlerinden biri kabul edilen Meyer Lansky’yi sadece birkaç kişi iyi tanımaktadır.
“Mafyanın muhasebecisi” Lansky ile Zali de Toledo’nun yolları, genç kadın yeni bir başlangıç yapmak için İsrail’e gidip bir otelde garson olunca kesişir.
Lansky hakkında anlatılan hikâyelerin çoğu Lansky’nin yasadışı faaliyetleriyle ilgilidir, fakat aynı kişiye eski ABD Başkanı Truman’ın “hizmetlerinden ötürü” Başkanlık Özgürlük Madalyası taktığı düşünülürse işlerin tahmin ettiğimizden daha karışık olduğu açıktır.
Bu hikâyenin öteki yüzüne şahit olma fırsatı elde eden Zali de Toledo, yaşadıkları gizli ilişkiyi, yıllar boyu Lansky’den aldığı mektupları, Lansky’nin öteki kimliğini ve pek çok insanın gözünde bir suçlu olan “gangster”le birlikte almak zorunda kaldıkları kararları yazarak madalyonun öbür yüzüne ışık tutuyor.

Yazar: ZALİ DE TOLEDO, Türkiye’de doğdu, on yedi yaşında tek başına İsrail’e göç etti, yeterli eğitim görmediğinden geçici işlerde çalıştı. Bugün altı dil bilen yazar, Talma Sanat Galerisi müdürlüğü, İsrail Filarmoni Orkestrası halkla ilişkiler müdürlüğü, Türkiye Kültür Ataşeliği gibi görevlerin yanı sıra 2011-2017 arası İsrail’deki Türkiyeliler Birliği'nin başkanlığını yürüttü. Yakın zamanda Ortadoğu Medya Araştırma Enstitüsü (MEMRI) için Türkiye medyası araştırmacılığı da yapmıştır.

Çevirmen: AYCAN AK, 1982 yılında Sofya’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde lisans ve Kültürel İncelemeler bölümünde de yüksek lisans eğitimi aldı. İstanbul’da yaşıyor, editörlük ve çevirmenlik yapıyor.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 208 sf.
ISBN 9786257491938
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 13,5 X 21 cm.
Basım Yılı 2022
Çeviren Aycan Ak
Türü Anı - Biyografi
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

For international orders; please contact kitabevi@salom.com.tr with the information of the products you want to buy, the delivery address and your contact information or alternatively, call +90 212 231 9282.

Para pedidos desde fuera de Turquía; póngase en contacto con kitabevi@salom.com.tr con la información de los productos que desean comprar, su dirección de entrega y datos de contacto o, llame al +90 212 231 9282.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :